ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

Máš pekné očiSekcia: film Autor: tlačová správa Pridané dňa: 10. mája 2012 07:26
celý článok

Už po tretíkrát sa v Košiciach uskutoční festival dokumentárnych filmov DOCsk, ktorý sa namiesto doterajšieho aprílového termínu koná od 17. – 19. mája 2012 v kine Biograf (Východoslovenská galéria, Hlavná 27), pred košickým Auparkom a v obývačke Galérie Pyecka (Vitézov dvor, Hlavná 40). Tretí ročník sa nesie v znamení komplimentov v uliciach, ktoré predznamenávajú sekciu mockumentárneho filmu, ktorá je nosnou sekciou festivalu. Hlavnou zmenou oproti minuloročnému DOCsk je posun do verejného priestoru smerom k divákom namiesto uzatvárania sa do kina.
 
Dôležitou súčasťou tohtoročného festivalu, je open-air sekcia dokumentárnych filmov v pojazdnom kine, ktoré vyrastie na námestí pred Auparkom v Košiciach. Od 14. – 19. mája tam diváci budú môcť každý deň vidieť jeden dokumentárny film zo slovenskej i zahraničnej produkcie. Súčasťou programu v Auparku bude aj workshop zameraný na filmárov s nulovými, prípadne malými skúsenosťami. Výstupom budú krátke filmy, ktoré sú súčasťou celoročného projektu Košické príbehy.

Do festivalového programu ale v neposlednom rade patrí aj sekcia Súčasná romantika, ktorá každý rok prináša to najzaujímavejšie, čo v ostatnom roku na Slovensku vzniklo. Festival ukáže tiež experimentálny dokumentu s Andreou Slovákovou, špeciálne filmy Petra Zelenku, ale aj filmovú noc, tajné projekcie a divadlo.
pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák