ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

Dobrý trh na PanenskejSekcia: spoločnosť Autor: tlačová správa Pridané dňa: 20. marca 2012 07:05
celý článok
v sobotu 24. 3. 2012 v čase od 10:00 do 16:00

Bratislava je bohatšia o novú tradíciu!
Dobrý trh je späť už 24. marca, v prvú jarnú sobotu v roku. Po minuloročnej premiére Dobrý trh plánuje oživiť Panenskú ulicu až štyrikrát za rok. Na Dobrom trhu nakúpite len samé dobré veci od potravín po dizajn či starožitnosti, ochutnáte (ne)tradičné kuchyne, zahráte si hry, šport alebo si zatancujete na koncertoch a s celou rodinou zažijete pohodový deň.


 
Deň sa začína aktívnym programom. Voľný vstup na hodinu rannej jogy v Lotus Joga na Kuzmányho 4, kolobežky od BikeBa, BikeLab generátor a workshopy na kolieskových korčuliach odBratislava Inline vás zahrejú a spravia vám chuť do jedla. Obed nachystá Moshi Moshi, Soupa,Funki Punki, Pod kamenným stromom a nový majiteľ hostela Backpackers predstaví svoje nové menu podobne ako novootvorené Lanai cafe. Odpočinúť si budete môcť pri listovaní knižkami anglicko-slovenského antikvariátu Next Apache, Literárneho klubu a Artfóra. Potrebujete poradiť s prerábkou bytu alebo domu, ale máte strach z architekta? Navštívte našu pouličnú architektonickú poradňu. Nájdete tu aj dizajn, starožitnosti a historické pohľadnice Bratislavy.

Na Dobrom trhu môžete tiež nakúpiť na celý týždeň: zeleninu, ovocie, bio-produkty, exotické sypané čaje z Čajového domu, syry, kupkejky od Giraffe bakery, med od Ceremel, mladé víno zo Zemianskych sadov, holandské Wafličky a kto vie, ako chutí klobása z bio-Mangalice?

Kultúrny program je plný hudby:  o 11.30 h bubnovačka pre deti, o 13.00 h pouličný koncert swingovej kapely Funny Fellows a o 15.00 h Saténové Ruky predstavia svoj nový singel Smiech, pop a slzy – postšansón už aj na Slovensku.

Počas celého dňa budú prebiehať aktivity pre deti, workshopy pre mladých aj starých, čitateľský kútik, kvíz v nemeckom jazyku s možnosťou vyhrať kurz nemčiny v Goethe inštitúte, zadarmo vám bicykle opravia v Cyklokuchyni, Rolky.sk vám diagnostikujú korčule a poradia prakticky s čímkoľvek. Potrebujete pomôcť s brzdením, postojom, otočkami, alebo sa len chcete zbaviť strachu? Začiatočníci, pokročilí, deti aj dospelí – o 11.00 h a 14.30 h sa vám budú venovať korčuliari z klubu i-riders. Program večer pokračuje v Artfóre, kde prebieha festival Bratislava v Artfóre.

V prípade zlého počasia bude program presunutý do interiéru. Vítaní sú samozrejme všetci, nielen obyvatelia Panenskej ulice a okolia.

Sprievodný program Dobrého trhu na Panenskej:
9.30 Ranná Joga, Lotus Joga, Kuzmányho 4, vstup zdarma
-------------
10.00 Otvorenie trhu sbubnovačkou Zvuky cez ruky
10.30 Detská burza
11.00 Rollerblade inline škola - workshop
11.30Zvuky cez ruky – bubnovačka pre deti v záhrade evanjelického kostola
13.00 Funny Fellows – pouličný koncert
14.00 Rollerblade inline škola – workshop
15.00 Saténové Ruky – koncert a prezentácia nového singla Smiech, pop a slzy
16.00 Vyhlásenie víťaza kurzu nemčiny v Goethe inštitúte
--------------
Program pokračuje v Artfóre:
16,35 Pesničky Bazičky – detský súbor, ľudová muzika
17,00 Vernisáž fotografickej súťaže Bratislava moja – Ticho v Bratislave
18,00 Koncert skupiny Nasládle sušienky

Dobrý trh na Panenskej organizuje občianske združenie PUNKT v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto a pod záštitou starostky Táne Rosovej. Projekt podporili: Tuli, Bittner, Arios, Fond Táne Rosovej. Mediálni partneri sú Citylife.sk, in.ba, Inspire, Rádio_FM, SME.sk a Staromestké noviny.

Viac info na www.dobrytrh.sk a www.puntk.sk.

pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák