ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

CitronádaSekcia: hudba Autor: Jana Šlinská Pridané dňa: 09. marca 2012 07:23
celý článok

s Majom Mitašom o projekte Samé ucho
               Čo je to Samé ucho a ako vzniklo?
Samé ucho to sú samé dobré koncerty. A vzniklo v hlave Tibora Holodu ako akýsi náprotivok k Wilsonicu, ktorý je zameraný výhradne na pokrokovú elektroniku. Samé ucho má širší záber, ale rovnako ručí za kvalitu a to nielen hudobnej produkcie na pódiu, ale aj servisu, ktorý na koncerte, pred koncertom, po koncerte ľudia dostanú. Akcie pod hlavičkou Samé ucho sa konajú iba v priestoroch, ktoré majú dostatočnú kapacitu, kvalitný zvuk a komfort pre návštevníkov. Jednoducho, optimálny zážitkový potenciál.

Kto tvorí váš tím? A s kým, čím spolupracujete?
Tibor Holoda, Janka Polnischová, Slavo Uhrín, Ivana Miková, Rado Kuštek a iní naši kamaráti, ktorí sa starajú o catering alebo prepravu umelcov. Pracujeme s počítačom. S mailom. S excelom a numbers. S Googlom. S photoshopom (niektorí) a potom, keď je akcia, tak aj s autom, s vareškou, metlou a zasa s počítačmi. A dosť aj s inými ľuďmi. Ako napríklad s tebou alebo s tými, čo sú na guestliste.

Čo má zatiaľ Samé ucho za sebou?
Samé dobré koncerty. Nouvelle Vague, na tých sme hrdí. Boli to naše prvé dva koncerty. Oba v Bratislave, dva dni po sebe, oba vypredané. Vďaka, ľudia. A potom ešte Andreyu Trianu, Handsome Furs, Shuga Tokumaru, The Cinematic orchestra a spolu s Rádiom_FM aj koncert Petera Hooka z Joy Division.

Čo všetko sa odohrá predtým, než sa otvoria brány konkrétnej akcie?
To vždy Tibor, inak celkom výnimočne, zdvihne oči od kompu a spýta sa, či by sme toľko a toľko dali za koncert toho a toho a my že: „Fuuuu, no neviem, ale asi hej.“ A tak sme rozhodnutí. A potom rezervovať priestor a potom promovať, čo to dá. A dohodnúť, čo všetko treba umelcom nachystať a v deň akcie to všetko pripraviť. Prísť po nich na letisko a starať sa o nich. Tešiť sa, keď im chutí, čo sme pripravili, alebo sa chytať za hlavu, keď si každý z jedenástich členov Cinematic Orchestra objedná v reštaurácii 4-hviezdičkového hotela stejk. A samozrejme sa postarať, aby nič nechýbalo návštevníkom, aby koncert išiel podľa plánu a načas. A po koncerte všetko upratať a ráno si ísť na tri hoďky pospať.

Aké je to pravidelne organizovať koncerty na Slovensku? Čím všetkým je podľa teba podmienený úspech eventu?
Je to práca na zábave. Práca ti je zábavou, ale pozor, aj zábava prácou. Úspech je, tak ako všade, podmienený poctivou robotou. Plus ten dlhodobý asi aj vhodnou koncepciou. Samé ucho si napríklad zakladá na tom, aby bolo vstupné prijateľné a aby sa návštevníci v sále cítili komfortne.

Aké je slovenské publikum?
Bombové!

Majú veľké mená aj veľké, špeciálne požiadavky?
Našťastie pracujeme s tými, ktorí za svoj úspech vďačia poctivej robote a nie masívnemu PR. Nemajú prehnané nároky. Väčšinou sa uspokoja s čistou posteľou a chutnou večerou. Sú takí ako vy.

Na čo sa môžeme tešiť najbližšie?
Keďže nikdy neprezrádzame to, čo nie je na sto percent isté, tak u nás v office sa najviac tešíme na jar. :)


Marián Mitaš je herec, dídžej a moderátor denného vysielania Rádia_FM. Tvár seriálu Mesto tieňov a člen Dezorzovho Lútkového Divadla. Spolu s Tiborom Holodom organizuje koncerty pod hlavičkou Samé ucho.


pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák