ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

The Uniques: Podstatná je hudbaSekcia: hudba Autor: Jana Šlinská Pridané dňa: 10. augusta 2010 07:53
celý článok

„Za názvom nehľadajte žiadnu hlbšiu filozofiu, je to len nálepka. Podstatná je hudba,“ hovorí Pišta, spevák kapely The Uniques. Napriek tomu, tentoraz názov neklame. The Uniques sú totiž na slovenskej scéne naozaj unikátni.


Kapela vznikla približne pred troma rokmi. Počas svojho krátkeho fungovania mierne menila zloženie, v začiatkoch skupine pomohli aj chalani zo skupiny Puding Pani Elvisovej. Nakoniec sa počet členov ustálil na čísle tri a The Uniques tvoria mená Pišta Kráľovič, Jakub Joštiak a Pavel Javorník. Väčšinu nápadov prináša do kapely práve spevák Pišta, potom ich spolu s chalanmi rozvíjajú. Fanúšikovia kapely poznajú skladby Get your points, Stranger, Wild či Dungeon, ktoré začalo hrávať Rádio_FM. Všetky sú v angličtine. „Slovenský jazyk si cením, dá sa zaujímavo ohýbať, ale zle sa spieva a žiaľ mám pocit, že každá slovenská pesnička znie rovnako,“ tvrdí Pišta.Našťastie, na rozdiel od niektorých iných našich kapiel, u The Uniques nepočuť typickú slovenskú angličtinu s pochybným akcentom a piesne sa vymykajú (nielen) slovenskému priemeru. Gitary, elektronika, chytľavé melódie, jasné texty a výborné koncerty. Toto všetko v sebe The Uniques spájajú.

Sympatické mi je na tejto kapele aj to, že na presadenie sa nepotrebovali nič, len svoje piesne. The Uniques vydali zatiaľ jedno krátke EP so skladbami Get Your Point, Liar a Stranger, ktoré poskytli fanúšikom ako free download, rovnako ako neskôr vydaný samostatný singel Dungeon.
Sú teda predovšetkým koncertnou kapelou, mohli ste ich vidieť na všetkých dôležitých festivaloch aj v kluboch. „Úprimne, vôbec nebažíme po veľkých festivaloch, štadiónoch, kvantách a masách. Oceníme radšej kvalitu. Naša jediná túžba, ktorá nás tiahne von, je skutočnosť, že v iných krajinách si hudbu cenia trošku viac,“ hovorí Pišta. Dvere do sveta im možno otvorí dlhoočakávaný debut. Ten dostal názov From The Dust, vyjde 18. augusta a chalani ho v ten istý deň pokrstia v bratislavskom NuSpirite. Pišta, ktorý sa venuje aj dídžejingu, si potrpí na kvalitu, môžeme teda čakať ďalší kvalitný album na scéne. „Kvalita je to, čo budem do konca života hľadať a nech ma v boku pichne, ak čo aj len pomyslím na kompromis.“The Uniques nájdete na http://www.myspace.com/theuniques

foto: Igor Daniš

pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák